Címlap -> Diákélet

Közelgő események

2017/18. tanév

van hátra az őszi szünetig! :-)

6726 Szeged, Fő fasor 61.

2015. szept. 01-től

Diákélet 2016-17
2016.11. 6.a tanulmányi kirándulás beszámoló és slideshow PDF Nyomtatás E-mail
2016. december 19. hétfő, 11:27

Tanulmányi kirándulás

Budapest, 2016 november 11

A Szegedi Nagyállomáson gyülekeztünk 2016 november 11-én reggel. 6:40 perckor felszálltunk az InterCity Budapestre tartó járatára. Kb. 2 óra utazás után megérkeztünk Budapestre. Még a vonaton Piroska néni ismertette velünk a részletes programot.

Villamossal mentünk el először az Operettszínházhoz, ahol megnéztük a „Halhatatlanok” lábnyomait, majd a Magyar Állami Operaházhoz sétáltunk, amit kívülről néztünk meg. Sok érdekes dolgot megtudtunk az épületről, pl. ez Magyarország egyetlen nagy létszámú társulattal rendelkező, kimondottan operákra, balettekre szakosodott színháza. Az épület Budapest egyik legjelentősebb 19. századi műemléke. Neoreneszánsz stílusban épült Ybl Miklós tervei alapján. A gazdagon díszített belső terek kialakításában neves magyar művészek is közreműködtek, többek között Than Mór, Lotz Károly és Székely Bertalan.

Ezután ellátogattunk a 2. helyszínre, a SugarShop-ba. Nagyon sok finom és nyálcsorgató édesség volt ott. Ezek között volt JellyBelly, Haribo, M&amp, Ms, Macaron, Muffin és még sok más ínycsiklandó finomság. De nem csak édesség, hanem pl. párna, lufi, úszógumi is volt ott, persze ezek is mind sütemény formájúak.

Miután már mindenki teletömte a táskáját cukorral, elindultunk a Természettudományi Múzeumba, ahová a földalatti és a metró segítségével jutottunk el. Amikor beléptünk a múzeumba, egy hatalmas bálnaváz fogadott bennünket. A Testes témák körén belül az 5 érzékszervről: a fülről, a nyelvről, a szemről, az orr-ról és a bőrről tartottak nekünk egy érdekes, egyben játékos előadást. Még igazi, kb. 500 éves emberi agyat is megnézhettünk. Ezenkívül sok más emberi testrészt is láthattunk. Figyelemfelkeltő és tartalmas előadás volt. Utána megtekintettük a múzeum állandó kiállítását is. Ott nagyrészt ásványok, növények, kitömött erdei állatok, Noé bárkája, ásványkincsek, stb. tárultak a szemünk elé.

A múzeum-látogatás után egy közeli parkban megebédeltünk, majd elindultunk a következő állomásunkhoz, az IKEA áruházhoz. Az áruházban mindenki kapott egy feladatlapot, amit Piroska néni állított össze. Miközben nézelődtünk, azt ki kellett töltenünk. Volt, aki vásárolt; volt, aki csak szétnézett. Olyan hatalmas az egész áruház, hogy minden részére nem is jutott idő. Nagyrészt bútorok, de más termékek is voltak, pl. plüssök, konyhai kiegészítők, fürdőszoba kellékek, stb. Az egész napos programunk után fáradtan indultunk a Nyugati pályaudvarra.

Összességében tartalmas és tanulságos kirándulás volt. Egyfajta csapatépítő kirándulásnak felelt meg. Reméljük, még sok ilyen vár az osztályra a közeljövőben, akár Budapesten, akár más nevezetes városokban.

KÖSZÖNJÜK PIROSKA ÉS KRISZTA NÉNI !!!

A beszámolót Berta Petra, a videót Szamosvári Szabolcs készítette Sonkodi Léna fényképeinek felhasználásával.