Osztálytermen kívüli digitális tanrend

Galéria 2014-2015

2015.05. Nyomozás az iskolai könyvtárban

Szabó Tibor Benjámin: Epic című könyvéhez kapcsolódó nyomozásra gyűltek össze a lelkes könyvtárlátogatók május 19-én délután. 11 diák töltötte ki a könyvhöz kapcsolódó totót. Kerestek lexikonokban, enciklopédiákban, nyomoztak a neten. Komoly munkájuk eredményeként kiderült: A tudás: hatalom. (A helyes válaszokért egy-egy betű volt a jutalom, amiből a fenti mondatot lehetett kirakni.)

A játék végén minden résztvevő jutalmat kapott a Kaméleon Olvasóklub és a Manó Könyvek Kiadó jóvoltából.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!

 

2015.03.26 Termosz labor 7.a

A 7.a osztály tanulói a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium termoszlaborjában, laboratóriumi gyakorlaton vettek részt.

Két gyakorlatot végeztek el: a klorofill egyszerű vizsgálata és a kémhatás megállapítása.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!

 

2015.03.20. A Víz Világnapja vetélkedő

A Szegedi Gregor József Általános Iskola 15. alkalommal rendezte meg a Víz világnapja vetélkedőt, a Szegedi Vízmű ZRT. támogatásával.

A vetélkedőn 11 általános iskola 42 tanulója mérte össze tudását. A játékos feladatok között szerepeltek, totó, vaktérkép, ország-folyó-város, fizikai, kémiai, történelmi feladatok és mozaik keresztrejtvény. A diákok lelkesen és legjobb tudásuk szerint vettek részt a vetélkedőn. 

Eredmények letöltése itt!

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!

 

2015.03.25 Termosz labor 7.b

A 7.b osztály tanulói a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium termoszlaborjában, laboratóriumi gyakorlaton vettek részt.

Két gyakorlatot végeztek el: magvak, termések és a kémhatás vizsgálata.  

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!

 

Éneklő Ifjúság minősítő hangversenyen

2015. április 14-én iskolánk énekkara Éneklő Ifjúság minősítő hangversenyen énekelt, ahol a zsűri arany minősítéssel jutalmazta színvonalas produkciójukat, és egyben meghívást kaptak az április 18-i Gálakoncertre, melyen csak a legjobb kórusok énekelnek!

Fellépők:

Fejéregyházi Csenge, Farkas Lilla, Mari Emili, Csányi Viktória, Kürti Dorka, Reichenberger Kata,Varga Zsófi, Varsányi Vera, Zoltai Panna, Feczkó Tamara, Hajós Kata, Kárpáti Nóra, Martonosi Sára, Szvorény Szófia, Varga Kata, Balogh Magdolna, Boldog Lilla, Kovács Lívia, Ördög Imola, Puljer Panna, Somogyi Dorka, Szekeres Csilla, Szélpál Csenge, Zádori Petra, Zsoldos Lívia, Bodó Hanna, Csikós Panka, Dervaderics Zita, Pál Boróka, Sonkodi Léna, Ugrai Éva, Verebes Dorina, Averkina Veronika, Gyuris Viktória, Jáksó Bence, Koltay Stefánia Kónya Zelda, Lászlóffy Luca, Kiss Petra, Cseh Viktória, Gyuris Alexandra, Öövel Johanna, Kónya Zsuzsanna       

Gratulálunk! smiley