Virtuális osztályterem, segédanyagok

2017.01. Aktualitások az iskolánkban folyó kínai nyelvoktatásról

Aktualitások az iskolánkban folyó kínai nyelvoktatásról

Az SZTE Konfuciusz Intézet a 2016/2017-es tanévben tandíjmentes kínai nyelvórákat tart második idegen nyelv és szakköri foglalkozás keretében az alábbi iskolákban:

1. Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium kínai mint második idegen nyelv
2. Eötvös József Gimnázium kínai mint második idegen nyelv
3. SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium szakköri foglalkozás
4. Deák Ferenc Gimnázium szakköri foglalkozás
5. József Attila Gimnázium szakköri foglalkozás
6. Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola szakköri foglalkozás
7. Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium szakköri foglalkozás
8. Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskola szakköri foglalkozás
9. SZKTT KI Kossuth Lajos Iskola szakköri foglalkozás
10. Madách Imre Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola szakköri foglalkozás
11. Gregor József Általános Iskola kínai mint második idegen nyelv
12. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola szakköri foglalkozás
13. Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola szakköri foglalkozás
14. Nádor Utcai Óvoda szakköri foglalkozás

Az órákat a Kínai Nyelvoktatási Tanács által delegált szakképzett, kínai mint idegen nyelv tanárok tartják angol nyelven. A szükséges tankönyveket a diákok kikölcsönözhetik az SZTE Klebelsberg Könyvtárból. A kínai nyelvoktatás mellett az Intézet nagy hangsúlyt fektet a kínai kultúra bemutatására is. Az órákon a diákok megismerkedhetnek Kína földrajzával, a kínai történelem főbb alakjaival, a filozófiai áramlatokkal, a hagyományos kínai ünnepekkel és az ázsiai ország viselkedéskultúrájának egyes elemeivel.

Az SZTE Konfuciusz Intézet 2017-ben ünnepli megalapításának 5. évfordulóját.

2016. december 20-án Pocsai Blanka intézményvezető és Szabó Zsófia angol nyelvtanár, iskolánk kínai nyelvoktatásának koordinátora kerekasztali beszélgetésen vett részt a Konfuciusz Intézetben. A megbeszélésen a kínai nyelvoktatásban résztvevő  intézmények képviselői értékelték a nyelvoktatás helyzetét, olyan javaslatokat fogalmaztak meg, amelyek intézményükben eredményesebbé teheti a kínai nyelv tanulását. A megbeszélésen Mohr Richárd a Konfuciusz Intézet igazgatója bemutatta Zhang Lin urat, az új kínai igazgatót, aki január 1-től látja el ezt a feladatot. A találkozó kötetlen beszélgetéssel és vacsorával zárult.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!

 2016. december 21-én iskolánkba látogatott a Konfuciusz intézet kínai és magyar igazgatója, valamint a leköszönő kínai igazgató úr. A személyes konzultáción az iskolánkban folyó kínai nyelvoktatás helyzetéről és lehetőségeiről egyeztettünk. A  tavaszi Családi napra elfogadták meghívásunkat, ahol kötetlen, de informatív lehetőséget biztosítunk a kapcsolatfelvételre, az ingyenes kínai nyelvtanulás után érdeklődők számára.

2017-es év tanítási szünetei kínai és magyar nyelven