Virtuális osztályterem, segédanyagok

2018.05.21. Japán rajzverseny
Iskolánkból 9 tanulóval neveztünk be egy japán Nemzetközi Környezetvédelmi Gyermekrajz versenyre, amelynek témája: „Mindannyian a Földön élünk”.(Te milyen helyen élsz? Az emberek a Föld különböző helyein élnek, és bolygónkon mindenütt mindenféle teremtmény él. Kérjük, készíts egy rajzot a Földről, ahol mindannyian élünk!)  
A verseny szervezője a JQA, Japan Quality Assurance Organization. 
A felkészítő tanító néni: Szalontai Edit volt. Mivel a jelentkezési lapot, és a rajzokhoz írt szöveget angolul kellett mellékelni, ezért a fordítási munkát Szabó Zsófia angoltanár néni végezte. A rajzok reméljük, már Tokióban vannak, és a verseny eredményes lesz számunkra is. Bár a verseny célja már teljesült, hiszen ráirányította a gyerekek figyelmét a környezet szeretetére, védelmére. Kis ajándékot tavaly is kaptak a versenyzők: gyermekrajzos 2018-as naptárakat. Akkor másodikosokkal neveztünk (két 2.a osztályos indult: Kollár Kata és Horváth-Kelemen Botond)).
Most 9 gyermekrajzot küldtünk el. Készítőik a 4.b osztályból: Ábrahám Kira, Berta Noémi, Börcsök Dóra, Dusha-Kiss Luca, Fülöp-Vadai Laura, Jaksa Luca, Kollár Kitti, A 3.a osztályból pedig: Császár Alexa és Kollár Kata pályáztak. Mindegyik rajzhoz szöveg is tartozik arról, mi a kép témája, mire hívja fel a figyelmet.

A rajzokhoz mellékelt szövegek

(Japán környezetvédelmi rajzverseny)

Kollár Kitti 4.b

„A Földön a természet a legnagyobb játszóterünk. Óvjátok, védjétek meg nekünk, gyerekeknek!”

Jaksa Luca 4.b

„Az állatok szülei is szeretettel fognak össze a gyermekeikért.”

Dusha-Kiss Luca 4.b

„A titok kulcsa: a félénk állatokat messziről lessük meg, ne zavarjuk őket, mert különben elszaladnak előlünk.”

Fülöp-Vadadi Laura 4.b

„Nagy kincs a természet nyugalma, békessége.”

Ábrahám Kira 4.b

„Szeretettel a szívedben öleld át a természet élőlényeit.”

Börcsök Dóra 4.b

„A kicsi hangyák és madarak is fontosak a természetben.”

Kollár Kata 3.a

„Imádom a vizet, a természetet. A közelünkben, a Maros-parton szeretek sétálni, a papámmal horgászni, a kacsákat etetni.”

Császár Alexa 3.a

„Gondozzuk a növényeket, szeressük az állatokat! Védjük a természetet, ezért gyűjtsük szelektíven a hulladékot!

Berta Noémi 4.b

„A természet csodálatos színei megindítják a képzeletet.”  

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!