Virtuális osztályterem, segédanyagok

2019.04.11. Rotary Tisza-Szeged előadás – Bácskai Dániel pirotechnikus

Április 11-én az earlyact-összejövetelen nem mindennapi élményben volt részünk. Bácskai Dániel pirotechnikus jött el hozzánk, és tartott nagyon érdekes előadást a tűzijátékokról. Megtudtuk, hogy a IX. században Kínában találták fel, és a mai napig nagyon egyszerű körülmények között folyik a gyártásuk. Megmutatta a fajtáit, a felépítésüket, a működésüket. A legjobban mindenkinek a tűzijátékbomba tetszett, amelyet meg is foghattunk. Nem gondoltuk, hogy ilyen nagy a súlya. Videókon láthattunk 500 méter magasságban több ütemben robbanó figurákat. Megtudtuk azt is, hogy Magyarországon betűket formáló tűzijátékot először mi láthattunk 2014-ben, amikor a Tisza fölött a SZEGED felirat volt látható. Képzeljétek, egy különleges szoftvernek köszönhetően olyan is lehetséges ma már, hogy a tűzijáték figurái a zenei hangok magasságára és ritmusára indulnak be. Többször felhívta a figyelmünket arra, hogy a tűzijáték nagyon veszélyes, mert ha egyszer beindul a robbanás, megállíthatatlan a folyamat.

Köszönjük a Rotary Tisza-Szeged jóvoltából szervezett találkozót, a sok érdekes és hasznos ismeretet.
Csapó jázmin és Nagy Anna

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!