Virtuális osztályterem, segédanyagok

2019.04.26. Pártos Eszter írónő látogatása

Író – olvasó találkozó a könyvtárban

Április 26-án, péntek délután Pártos Eszterrel találkoztunk a könyvtárban. Ő régen, Ágota néni tanítványa volt még a Móricz-iskolában.

A Magyar Parasport Napjára készítettünk rajzot a Nándi bábjai című történethez. Ezt a mesét írta és illusztrálta is Eszter. Meghívtuk, hogy meséljen nekünk erről a kisfiúról. Még rajztanárként tanította Nándit, akinek hiányzott néhány ujjacskája. Ezt a történetet örökítette meg írói fantáziájával és gyönyörű rajzaival. Elmondta, hogy azóta is írja és illusztrálja könyveit, de már nem tanít. A lányai is szerepelnek a műveiben. Megmutatta nekünk a vázlatait, elhozta a meséhez készített rajzait is. Bizony rengeteg munka van abban, hogy nyomtatottan megjelenhessen a műve! Érdekes volt vele találkozni, sokat kérdeztünk tőle.

Szép kis délután emlékét őrizzük!

Keserű Renáta 4. a

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!