Virtuális osztályterem, segédanyagok

2019.04.30. Gregor iskolák kórustalálkozója

Immár négy éve, minden tanévben szervezünk közös programot a budapesti Gregor József Általános Iskola kórusával. Ebben az évben a VI. Rákosmenti Kórustalálkozóra hívtak meg bennünket, mely 2019. április 30-án került megrendezésre iskolájukban. A találkozóra hat iskolából hét kórus érkezett:  Diadal úti Általános Iskola Kórusa, Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola két kórusa, Kőbányai Szent László Általános Iskola, a Pál Apostol Általános Iskola, a szegedi Gregor József Általános Iskola kórusa, valamint a vendéglátó Jubilate Nagykórus. A közös koncert szép zenei élményt nyújtott minden résztvevő énekesnek.

A találkozót megelőzően Gulyásné Szűcs Katalin igazgatóhelyettes vezetésével helytörténeti kirándulásra indultunk, melynek keretében megnéztük Erdős Renée képzőművész egykori villáját, valamint a Rákoshegyi Bartók Zeneházat. A kirándulás közben vendégül láttak bennünket egy finom ebédre, a koncert után pedig a vendéglátó kórussal jókedvű  vetélkedőben vettünk részt.

A közösen eltöltött nap az újra találkozás örömében telt, valamint lelki és zenei feltöltődést nyújtva erősítette énekkari közösségünket.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!