Virtuális osztályterem, segédanyagok

2019.12.07. Az 5.b élménydús szombatja

December 7-én a Dóm tér korcsolyapályáján mozgattuk meg izmainkat. Sokaknak első alkalom volt, hogy a jégre léptek. Oktatók segítettek az első csúszásban és a rutinosabbaknak az újabb lépések elsajátításában. Megtanultunk hátrafelé korcsolyázni is.

Az Oskola utcán végigsétálva megérkeztünk a Stefánia Fiókkönyvtár-klubba, ahol a Somogyi Könyvtár dolgozói vártak bennünket, hiszen bűntény történt az épületben. Osztályunk feladata volt, hogy rögzítse a nyomokat, felvegye a tanúvallomást, nyomozzon és együttműködve megfejtse az indítékokat és felfedje a bűnöst. Detektívjáték foglalkozás célja, hogy a tanulók egy játékos detektívmunka során feltérképezzék a könyvtár tereit, gyakorlatot szerezzenek a könyvhasználatban, megismerkedjenek a könyvtár szolgáltatásaival, katalógusával.

Nyomozóink remekeltek, hiszen együttműködve, a részletekre is figyelve felderítették a bűntényt és közben jól szórakoztak.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!