Virtuális osztályterem, segédanyagok

2020.09.30. A magyar népmese napja

Közel kétszáz halacska született a magyar népmese napján
2020. szeptember 30-án megünnepeltük a magyar népmese napját. „2005 tavaszán a Magyar Olvasástársaság felhívással fordult mindazokhoz, akiknek fontos a népmesék fennmaradása és a mesékben élő bölcsesség továbbhagyományozása, hogy csatlakozzon ahhoz a kezdeményezéshez, amely szerint szeptember 30. – Benedek Elek születésnapja – legyen a népmese napja.”(jelesnapok.oszk.hu)

A Szegedi Gregor József Általános Iskolában ebben az évben az alsós osztályok az Aranyhalacska című mese papírszínházi előadásával és szemkápráztató halacskák és hajók készítésével ünnepeltek. A könyvtár körül megtekinthető alkotások egész októberben dicsérik a mesék fontosságát és a kitartó munka erejét.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!