Virtuális osztályterem, segédanyagok

2021.05.28. Frissen avatott kiskönyvtárosok a Gregorban

Frissen avatott kiskönyvtárosok a Gregorban
Iskolánk könyvtárában már évek óta folyik az érdeklődő negyedikes diákok számára a kiskönyvtáros képzés. A délutáni foglalkozásokon az írás, a könyv kialakulásán túl a könyvtár teljes működését megismerik és vizsga után részt is vehetnek benne. A mindennapos működés során nagyon nagy segítséget jelentenek a kiskönyvtárosok, akik ajánlókat készítenek, segítik az alsóbb évfolyamosokat a könyvtár használatában, beírják a kölcsönzéseket és délutáni foglalkozásokat szerveznek hétről-hétre. A 2020/2021-es tanévben jelenléti és digitális tananyagokon keresztül sajátították el a szükséges ismereteket, amelyekről sikeresen teljesített vizsgán adtak számot. Ebben az évben 20 kiskönyvtárost avathattunk.
Gratulálunk nekik!