Virtuális osztályterem, segédanyagok

2021.09.24-25. Kutatók éjszakája

A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére.

Idén szeptember 24-én és 25-én lehetett bepillantani a különböző tudományterületek titkaiba. Szórakoztató, inspiráló előadásokon, kísérleteken, laborbejárásokon és további játékos programokon keresztül minden korosztály megismerkedhetett a tudományos kutatás számos új eredményével. Az Európai Unió által kezdeményezett rendezvény legfontosabb célja, hogy a kutatók és fejlesztők sokszínű munkája vonzóvá váljon a fiatalok számára. Szeged is évek óta csatlakozik a rendezvényhez, amelynek célja az ismeretterjesztés és a tudományok népszerűsítése.

Városunkban különböző intézmények szerveztek programokat. A legtöbb eseményt a Szegedi Tudományegyetem rendezte.