Virtuális osztályterem, segédanyagok

2021.10.22. Megemlékezés nemzeti ünnepünkről

65 évvel ezelőtt, 1956. október 23-a kedd volt, egy verőfényes őszi nap. E nap a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt – bármily kicsi is a siker esélye, s bármily nagy is az áldozat, amit követel. Holnap, a nemzeti ünnep szólít bennünket az emlékezés asztalához. 1956 forradalmának és szabadságharcának dicső napjait idézzük ma föl. A magyar történelemnek azt a pillanatát, amikor a világnak példát mutatva, nemzetünk kiállt a függetlenség kivívásáért. 1956. október 23-a örökké élni fog a szabad emberek és nemzetek emlékezetében.

Iskolarádiós műsorral emlékeztünk 1956 hőseire. Az iskolarádióban lejátszott műsort meghallgathatja itt:

A műsort az iskolánk diákjai adják elő. A felhasznált egyéb felvételek a youtube-ról származnak (A Magyar Rádió archív adásai, Nagy Imre rádióbeszédei, részletek a Szabadság, Szerelem magyar filmdráma című filmből stb.)

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!