Virtuális osztályterem, segédanyagok

2022.11.19-27. Európai Hulladékcsökkentési Hét

Az ÖKO munkacsoport egy szemléletformálást célzó interaktív kiállítással nevezett be, amit a suli folyosóján lehetett megnézni és kiegészíteni további jó ötletekkel a fent említett hét folyamán. Az idei kiállítás kis lábnyomokkal egészült ki. A mottója: „Apró lépésekkel a nagy cél felé.”
Általunk hasznosnak tartott és bevált ötleteket adtunk egymásnak, a gyerekeken keresztül az egész családnak, arra vonatkozóan, hogy milyen egyszerű praktikákkal lehet hulladékot csökkenteni a háztartásokban és a munkahelyeken. A sok apró cselekedet nem igényel nagy energiabefektetést az egyénektől, viszont összeadódik a mennyiség, amelyet ezáltal megspórolunk. Az ötleteket felírtuk lapokra ( természetesen használt karton csomagolóanyagra), majd az érdeklődők párosíthatták azokat a kihelyezett tárgyakkal.
Például a lapot, amin az állt: ” Használj újratölthető kulacsot/ palackot!” , odatette a kulacs mellé.

A diákok által összegyűjtött pólókból a könyvtárban pólófonalat készítettünk, amelyből fonva, csomózva, szőve kisállatoknak játékokat, valamint ülőpárnák is készültek.