Virtuális osztályterem, segédanyagok

2022.12.19-21. „Fogadj örökbe egy családot”

A „Fogadj örökbe egy családot” akcióhoz ebben az évben 8 osztályfőnök (8.a, 8.b, 7.a, 7.b, 6.a, 6.b, 2.a, 2.b) és a hozzájuk tartozó 8 osztály, megközelítőleg 200 gyerek és szüleik csatlakoztak. Az adománygyűjtés tartós élelmiszerekre, tisztító- és tisztálkodószerekre, használt ruhákra, könyvekre és játékokra vonatkozott, és a Szeged környéki rászoruló családok támogatását tűzte ki célul idén is. A hátrányos helyzetben lévők kiválasztásában a „Rászoruló Családok Segítése Szeged és környéke” nevű facebook csoport üzemeltetője, Marosvölgyi Annamária segített. Adományaink 14 Szeged környéki család karácsonyát tette szebbé, összesen 36 főnek, köztük egy kisebb osztálynyi diáknak, azaz 19 gyereknek tudtunk meglepetést okozni idén, az ünnepek közeledtével.
Az adományozás során az ajándékokat szinte minden osztály önállóan szállította házhoz, embertársaink megsegítése mellett, empátiára, elfogadásra is neveljük tanítványainkat az akciónkkal.

www.delmagyar.hu megjelenés

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!