Virtuális osztályterem, segédanyagok

2023.03.22. Víz Világnapja verseny

Immár 30 éve, hogy világszinten ünnepeljük a vizet, ami a Földünk legközönségesebb és egyben a legérdekesebb anyaga. Az élet lehetetlen lenne nélküle, mégsem vigyázunk rá eléggé. Ezt támasztja alá a világnap idei jelmondata is:
„Változtass most! Mindenki a saját lehetősége, képessége szerint tegyen meg
mindent, hogy utódaink számára is elérhető legyen a tiszta víz.”

A Szegedi Gregor József Általános Iskola 23. alkalommal rendezte meg a Víz Világnapja vetélkedőt Szegeden, 13 csapat résztvételével, a Szegedi Vízmű ZRT. támogatásával. Az általunk szervezett vetélkedő is egy ilyen lehetőség. Azzal, hogy részt vettek a diákok ezen a vetélkedőn – legalábbis úgy gondoljuk – sok olyan ismerettel lettek gazdagabbak a felkészülés során, aminek hasznát tudják majd venni, ha a víz védelméről van szó. 2000 óta rendezi meg iskolánk a vetélkedőt, hamarosan jubilálunk. Kollégáink most is sok érdekes, kreatív feladattal készültek. A vetélkedőt a tavalyi év sikerein felbuzdulva ismét az online térben rendeztük meg.

I. helyezett: Szegedi Alsóvárosi Általános Iskola – Vízililiomok nevű csapatukkal
II. helyezett: Szegedi Fekete István Általános Iskola – liliomok nevű csapatukkal
III. helyezett: Szegedi Orczy István Általános Iskola – vizesorczy nevű csapatukkal

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!