Virtuális osztályterem, segédanyagok

2024.04.11. A magyar költészet napja

A Gregor iskolában évről-évre színes programokkal emlékezünk meg a költészet napjáról.

Ebben az évben már 60. éve, hogy ünnepeljük a költészet napját, amely 1964 óta a része az emléknapok sorának. Az iskola apraja-nagyja egyaránt részt vesz ebben: vers posztokkal, vers illusztrációkkal színesítik a folyosókat, a Kuckót, az iskolarádióban megzenésített versek szólnak, a könyvtárban költészet napi kvíz várja a diákokat.

Végzős tanulóink ebben az évben a költészet napja alkalmából podcastet készítettek, amelyben kedvenc verseiket mondták el, ők így éltetik a verseket, mert ,,A dolgok változnak. A vers örök.” A vers boldogít, felvidít, feltölt, gyógyít, olykor gondolkodásra késztet.

Kattintson a képre a galéria megnyitásához!