Virtuális osztályterem, segédanyagok

A csend világából a csend hangjáig

A csend világából a csend hangjáig

Weisz Fanni

modell és esélyegyenlőségi aktivista előadása

2014. március 18-án 14 órai kezdettel

az iskola tornatermében

 

Weisz Fanni, aki 19 évesen rövid idő alatt lett népszerű siket fotómodellként és szépségkirálynőként, ismertségére alapozva küldetést vállalt sorstársai helyzetének javítására. Fellépéseivel ráirányítja a figyelmet arra, hogy milyen nehézségeket jelent halláskárosultként élni, és hogy sokszor milyen egyszerűen tudunk segíteni abban, hogy aktív résztvevői lehessenek a közösségi életnek. Saját példáján keresztül meséli el, mit jelent hallás nélkül születni, és hogy halló édesanyja hogyan tudott megküzdeni a számára ismeretlen akadályokkal. Elmondja azt is, miért fontos a jelnyelv, ami a siketek anyanyelve, és milyen előrelépést jelentene, ha a jelnyelven oktatás része lenne a siketek képzésének. Érdekes történeteket hallhatunk még arról, hogy mit jelent egy siket fiatalnak a bulizás, és milyen sajátosságai vannak az ismerkedésnek. Mennyire járnak össze siketek és hallók? Mit jelent az internet és a közösségi oldalak a siketek számára? Az előadáson minderre választ kaphatnak.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!